A&M / Vybavenie / Pec do sauny

Zobrazuje sa všetkych 11 výsledkov

Ako vybrať ideálne saunové kachľe?

Saunu si bezpochyby spájame predovšetkým s možnosťou relaxovať a ozdravne pôsobiť na naše telo. Sú to však práve kachle, ktoré sú jej skutočným srdcom a umožňujú nám to všetko zažiť. Preto je ich starostlivý výber kľúčový, aby sme zaistili, že sedenia strávené v nej budú pre nás dokonalé. Ako teda vybrať kachľe do sauny? Čím je dobré sa pri tom riadiť?

Komfort pri používaní s elektrickými kachľami

Technológia sa neustále vyvíja úžasným tempom a ponúka nám stále nové a nové možnosti. Nielen, že môžu zatraktívniť základné činnosti, ale môžu ich pre nás navyše urobiť oveľa menej náročnými. Nie inak je tomu aj v prípade saunových kachlí. Ich výberom si môžeme byť istí, že príprava miestnosti pre naše sedenie bude oveľa komfortnejšia. Klasické prikladanie dreva do kachlí potom nahradíme voľbou vhodného nastavenia, zodpovedajúceho našim preferenciám. Tak je to napríklad v prípade modelu kachlí VEGA BC90E alebo aj CILINDRO PC90. Jednoduchosť ich použitia začína už vo fáze montáže. Výrobcovia, ktorí navrhujú elektrické kachle, sa snažia, aby aj samotná inštalácia bola vykonaná úspešne, rýchlo a bez problémov.

Keď navyše nemáme veľa skúseností so saunovaním, sú skutočne dobrou voľbou. Pri používaní sú totiž bezpečné, vzhľadom na obmedzenú možnosť prípadného popálenia.

 

Jedinečná atmosféra kachlí na drevo

Inovácia a modernosť nám samozrejme pomáhajú uľahčiť používanie sauny. No na druhú stranu klasické modely saunových kachlí majú stále obrovské množstvo obdivovateľov. Hlavnou vlastnosťou, ktorá priťahuje toľko osôb, je vykurovanie miestnosti prikladaním palivového dreva do kachlí. Aj keď sa táto činnosť môže zdať zdĺhavá a náročná, výsledný efekt bezpochyby stojí za to. Tradičný spôsob vykurovania sauny je skutočným receptom, ako sa v nej cítiť ešte komfortnejšie. Je to okrem iného preto, že tento spôsob je pre nás prirodzenejší, čím vzniká hrejivá atmosféra. K atmosfére navyše prispieva aj aróma horiaceho dreva. Získame tak príležitosť neustále pridávať novinky do našich saunových sedení pomocou rôznych druhov dreva. Saunové kachle na drevo zahŕňajú okrem iného modely Harvia: M3 a M3 SL.

Prispôsobenie kachlí veľkosti sauny

Kľúčovým faktorom, ktorému by sme mali venovať pozornosť pri výbere kachlí, je veľkosť našej sauny. Ich prispôsobenie je dôležité, pretože významne ovplyvňuje to, ako môžu naše sedenia prebiehať. Pre stredné a menšie veľkosti, čiže v rozmedzí 6 m3 - 14 m3, bude u elektrických kachlí výkon okolo 9 kW úplne postačovať. Modely na drevo by však mali byť schopné generovať asi 16,5 kW.

Luxus alebo minimalizmus – estetika saunových kachlí

Okrem praktických vlastností saunových kachlí sa oplatí venovať pozornosť aj tomu, či nám vyhovuje estetika daného modelu. Každý má svoj vkus. Niekomu sa viac páči minimalizmus, iný chce prepašovať elegantný štýl. Je dobré sa na to zamerať už pri výbere kachlí. Ich podstatná časť totiž zostane na očiach. Ovplyvňuje tak konečný vzhľad našej sauny vo vnútri. Ak preferujeme decentný a nenápadný vzhľad, Harvia M3 alebo Harvia M3 SL budú vynikajúcou voľbou. Ak však dávame prednosť elegantnému vzhľadu, oveľa lepším rozhodnutím bude zvoliť okrem iného CILINDRO PC90 alebo VEGA BC90E.

Správna voľba saunových pecí je neoceniteľná z hľadiska vysnívaných sedení a príležitostí na relaxáciu. No vzhľadom na dané kritériá to nemusí byť také ťažké.